Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vaskoleon avatar vaskoleon 23 Точки

Programming Fundamentals/ Nested Dictionaries - 1. Wardrobe

Здравейте, решавам задача Wardrobe от домашното за Nested Dictionaries, но при всяко качване Judge системата ми дава само 60 точки. Може ли някой да ми каже къде ми е грешката? Ето ми го кода: https://pastebin.com/Uq6U4MN4

0
Fundamentals Module 11/07/2017 10:06:36
alextr avatar alextr 60 Точки
Best Answer

Погледнах ти решението и проблемът идва от ред 17 в твоя случай, т.е. там където сплитваш само по интервал. Вероятно в някой от входовете има дреха съставена от 2 думи или нещо подобно и от там ти обърква решението по-късно, защото я разделя неправилно. Мисля че в упражненията показаха подходящ за тази задача начин на сплит. Вместо ...Split(' ')...., Split(new string[] { " -> " }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries). По този начин ще раздели точно това което ти трябва. Съответно ще ти се промени индексчето от 2 на 1 в string[] clothesSameColour = intro[2].Split(',').ToArray(); 

1
vaskoleon avatar vaskoleon 23 Точки

Замених Split(' ') със Split(new string[] { " -> " }, StringSplitOptions.None), промених индекса на ред 19 от 2 на 1, и получих 100 точки. Благодаря много!

0
penata avatar penata 1 Точки

Благодаря и за въпроса и отговора :)
Имах същия проблем и вече е решен, благодарение на вас!

0
evg62 avatar evg62 1 Точки

Здравейте Колеги,

Решавам задачата Wardrobe, като за дрехите използвах for-цикъл. Judge ми даде 30/100. След това цикъла го замених с foreach и Judge даде 100/100. Ще се радвам, ако някой ми помогне да разбера защо се получава така. Предварително благодаря!

Ето и кода: https://pastebin.com/3L4W64SU

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.