Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IvanRomanski avatar IvanRomanski 1 Точки

[Programming Fundamentals] 04. Exam Shopping

Здравейте Колеги!

За пореден път ми се случва следното: при решаване на задача, всички тестове които има в word документа работят правилно обаче когато я пусна в judge гърмят повечето тестове..

ето го моето решение за задачата https://pastebin.com/kp3nXiCz

Може ли някои да ми каже къде бъркам?

Благодаря!

Тагове:
0
Programming Fundamentals 13/07/2017 15:50:33
simeon3000 avatar simeon3000 264 Точки

на редове 45-48 ти липсва проверка дали въобще нещо ще вадим, или ще пишем "out of stock".

 

И два въпроса: Защо ползваш long за тип данни? И какво е това tokens.Clear(); ?

0
IvanRomanski avatar IvanRomanski 1 Точки

Здравей! 

Благодаря за отговора! Явно не бях прочел условието както трябва..

Ами, използвам long защотото с int, много от тестовете в judge ми гърмяха с "runtime error" и предположих че може да има тестове които превишават максималната стойност на типа int и за това сложих long и се оправи. 

А list.Clear(); го използвам за да изчистя списака преди да вкарам нов вход и така новия вход да е на позициите които трябва .. Не съм пробвал без .Clear();, може и без него да става.

0
12/07/2017 11:54:01
IvanRomanski avatar IvanRomanski 1 Точки

Вече го пробвах и без .Clear(); метода. Пак става стига на края на цикала да се чете на ново списака или масива.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.