Проблем с Линукс Lenovo V510 15KIB

ivaylo_penev avatar ivaylo_penev 11 Точки

Здравейте, имам следния проблем след като си инсталирах Linux Mint 18.2 Sonya в началото си работеше добре и изведнъж заби,в началото си мислех че е времено, но през различен интервал от време се случваше отново и отново, реших че може нещо да е от версията и пробвах с Ubuntu и Kubuntu, рових се из нета пробвах различни варианти да си реша проблема но без успех и затова реших да попитам и тук, ако някой е имал подобен проблем и е успял да го разреши или някой да ми даде някакъв съвет какъв може да е проблема. 

Тагове:
0
Хардуер
Belgarath avatar Belgarath 1 Точки

Първо какво значи забива. Замръзва ти екрана (без да е станал сив) не можеш да мърдаш нищо (не може да бъде достъпен и през ssh) и се оправя само с рестарт, а логовете са празни без грешки? Ако това ти е случая прецакан си. Има нещо бъгаво по новите модели на Lenovo не знам какво е. Или е драйвъри или е някой компонент, имам 3 такива машини и трите забиват на различни интервали. В нета съществуват въпроси за този проблем, но не съм намерил решение. Най рядко забиват с Ubuntu 14.04 (up to date). Виждам че си ползвал само Debian деривати смени с CentOS и виж дали ще продължи да забива хубавото там е, че Jurnalctl е доста подробен и може да изкара някаква информация, която в логовете на Ubuntu не намирам. Ако намериш решение пиши. 

0