Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivaylo_penev avatar ivaylo_penev 11 Точки

Проблем с Линукс Lenovo V510 15KIB

Здравейте, имам следния проблем след като си инсталирах Linux Mint 18.2 Sonya в началото си работеше добре и изведнъж заби,в началото си мислех че е времено, но през различен интервал от време се случваше отново и отново, реших че може нещо да е от версията и пробвах с Ubuntu и Kubuntu, рових се из нета пробвах различни варианти да си реша проблема но без успех и затова реших да попитам и тук, ако някой е имал подобен проблем и е успял да го разреши или някой да ми даде някакъв съвет какъв може да е проблема. 

Тагове:
0
Хардуер
Belgarath avatar Belgarath 1 Точки

Първо какво значи забива. Замръзва ти екрана (без да е станал сив) не можеш да мърдаш нищо (не може да бъде достъпен и през ssh) и се оправя само с рестарт, а логовете са празни без грешки? Ако това ти е случая прецакан си. Има нещо бъгаво по новите модели на Lenovo не знам какво е. Или е драйвъри или е някой компонент, имам 3 такива машини и трите забиват на различни интервали. В нета съществуват въпроси за този проблем, но не съм намерил решение. Най рядко забиват с Ubuntu 14.04 (up to date). Виждам че си ползвал само Debian деривати смени с CentOS и виж дали ще продължи да забива хубавото там е, че Jurnalctl е доста подробен и може да изкара някаква информация, която в логовете на Ubuntu не намирам. Ако намериш решение пиши. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.