Loading...
ivandm5 avatar ivandm5 17 Точки

Задача 05. Rocket - Изпит 20 November 2016 - Evening

Здравейте, някой ще ми даде ли идея от къде да взема формулката на тази задача стигнах до тук след 2 часово мислене, но нещо не ми се получава:
 

using System;


namespace rocket
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int n = int.Parse(Console.ReadLine());
            var width = (3 * n);
 

 
            for (int rows = n; rows > 0; rows--)
            {


 
                Console.WriteLine(@"{0}/{1}\{0}", new string('.', (n / 2) + rows - 1), new string(' ' ,width * rows + 2));

  
               
             }
            Console.WriteLine("{0}{1}{0}", new string('.', n / 2), new string('*', n * 2));
            for (int rows = 0; rows < n * 2; rows++)
            {
              
            }
        }
    }
}

Този тип задачи са ми най-трудни пробвам да решавам такива от всички изпити назад, но първо трябва да видя идеята след това може да успея да реша задачката. Така без да знам за идеята не ми се получава. 
Задачите от първа до трета ги научих. От някой изпити решавам и четвърта, но тази със фигурката още не мога да я науча.
Някой ще даде ли идеи какво да правя. 

0
Programming Basics
Miroslav_Kisov avatar Miroslav_Kisov 60 Точки

Ракета https://pastebin.com/xuW1rycd

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.