Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Записване на колекция в променлива и ?!

Здравейте,

имам следния проблем.

Записвам дадена колекция в променлива, която я взимам от клас, който връща, чрез метод колекцията.

В условието така ми е записано, че трябва след връщане на колекцията, да я изтрия.

Всичко хубаво, но ... след като съм записал вече колекцията и и кажа да се изтрие, в променливата ми се губи информацията, дефакто и я тя се трие от там.

Ето пример:

 

var collectionsAnimals = adoptionCenterList.Find(x => x.Name == adoptionCenterName);

var sendCollections = collectionsAnimals.SentForCleansing();
collectionsAnimals.ClearCollections();

Записвам колекцията в collectionsAnimals, всичко е точно, докато не и кажа да се изтрие от класа. След като бъде изтрита от класа, се губи и в променливата. Как да се справя с проблема, нещо ми обягва.

Тагове:
0
C# OOP Advanced
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не е ли говорено до сега в курсовете за референции и прочие подобия?

Най-тривиалното решение на проблема е просто да изкопираш стойностите на колекцията в друга.

0
i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Да, оправих проблема почети веднага, с един ToList,  но избързах да пиша и така. Благодаря за отговора, все пак :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.