Loading...
ItsGosho avatar ItsGosho 5 Точки

[Exam Problems] Java Basics - Problem{3} - Bike Race

Добър вечер/ден,

Не мога да открия грешката в съответната задача и защо на изход с над 50 или повече участници ми изпечатва малко над отговора :/

Е съответно Judge го приема 10/100 ,прегледах го доста обстойно и чрез дебъг ,но не успях да открия проблема

Ето го кода ми:

https://pastebin.com/n3sGQhEK

Линк към Judge:

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/359#2

Тагове:
0
Programming Basics
v.krastev avatar v.krastev 54 Точки

Здравей!

https://pastebin.com/J4bSiJQY - ти си. Грешките бяха три:

1 - ако участниците са 50 или повече (>=)

2 - И типът състезание е само  "cross-country"

3 - разходите са 5% от събраната сума. Но ако горното условие е вярно - събраната сума още преди тези раходи е с 25% по-ниска от по попринцип. Тоест - първо махаш 25% (ако има нужда) - така получаваш реално събраната сума, и чак тогава оправяш разходите.

Забележки: знам, че си още в началото, но от сега трябва да свикваш с някои неща:

1 - половината ти променливи са излишни - procenti (?), total (?), totalUchastnici, taksa  и razhodi.

2 - използвай интервали и нови редове, за да е възможна някаква четимост на кода. Отделяй логически силно свързани редове с празен ред (има ситуации при които и през ред можеш да щракаш Enter, стига да са логически самостойни нещата), преди и след ифове и цикли; интервали между = , *, %, / и тн. Глупостите да не хабим хартия ще ги вземаме предвид, когато тръгнем да печатаме кода на хартия, до тогава - пиши за да е лесно четимо после - и от теб, и от други.

3 - неща от сорта на  "subranaSuma = subranaSuma - taksa;" се заменят от -+ , +=, *=, /+ и тн.

4 - слагай смислени имена н променливи, и то на Английски, не просто на латиница. Тоест: firstRow, subranaSuma totalUchastnici, razhodi са некоректни имена на променливи.

Не се заяждам, както виждаш от първата част на отговора, опитвам да помогна!

Поздрави!

0
ItsGosho avatar ItsGosho 5 Точки

Благодаря много!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.