Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiBS avatar GeorgiBS 1 Точки

Въпрос относно Задача 5. Триъгълник 25 юни 2017

Здравейте, имам затруднения с тази задача.Търсих отговор из форума, има една тема за задачата,  но не разбирам как трябва да стане ползвайки "continue" някъде из цикъла(там така казват, че става).Печатам всичко както трябва, но проблемът идва като се стигне до "(@)" ...Първо не съм сигурен, че правилно определям къде точно му е мястото, второ не знам как в цикъла да направя проверка и от там директно да се върна в началото на цикъла, а не да продължава да си печата.При мен става така, че печатам реда с "(@)" след като мине през проверката и после си печата наред това, което е зададено в цикила.Така имам един излишен ред след реда с "(@)" .    Ако някой има идеи ще съм много благодарен!

 

 

 

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/642#4

Тагове:
0
Programming Basics
GeorgiBS avatar GeorgiBS 1 Точки

Разбрах задачата, супер сте, благодаря на всички ! Утре съм на изпита, и тая задача много ме измъчи, но сега вече съм спокоен :)

0
RStanimirov avatar RStanimirov 10 Точки

Здравейте,

Винаги съм бил привърженик на максимално опростените решения. С малко алгоритми, да се постигне желания резултат. Предлагам едно нестандартно решение ---> https://pastebin.com/9KreQqPX.

Може да ви се стори дълго, но е опростено откъм алгоритми и методи. Чертае си перфектни пирамиди, НО "Съдята" му дава НУЛА точки.

Някой може ли да каже защо е така?

Поздрави,

RS

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.