Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

[Programming Basics with JAVA] Задача 14. Учебна зала

Здравейте, мъча се да решавам задачите и срещнах трудност, успях да скалъпя някакъв код но имам два въпроса.

Значи това е условието на задачата от тук: https://java-book.softuni.bg/chapter-02-simple-calculations-exam-problems.html#simple-calculations

Това успях да скалъпя: https://pastebin.com/Kkhu5wW7

Въпрос 1: Кода стартира но резултата не е същия като изходния в условието на задачата, явно някъде бъркам но ми трябва помощ.

Въпрос 2: Не можах да се сетя за по кратко извеждане със System.out.println ако може и там някаква насока :)

PS: Не ми се смейте много нов съм още в програмирането :)

0
Programming Basics
Rositsa_Stoeva avatar Rositsa_Stoeva 11 Точки
Best Answer

1) Умножено е length с width, вместо rows * cols

2) Обръщането от cm в m e: 120 cm = 1.2 m, 100 cm = 1 m, 70 cm = 0.7 m

3) Изходът трябва да e едно число от тип int. Трябва да се кастнат стойностите на rows и cols:  

int rows = (int)(length/1.2);
int cols = (int)((width - 1)/0.7);
int sum = rows * cols - 3;

4) И не че е грешно, но по-добре използвай примитивния тип double вместо класа Double

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.