Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Дават ти само няколко теста от zero тестовете. Идеята е да не виждаш висчки тестове иначе се обезмисля задачата.

1
slavek avatar slavek 51 Точки

Защо да се обезмисля? Ние в момента се учим да програмираме и ако забием на някоя задача логично е да питаме във форума къде грешим нали? Обаче не винаги получаваме отговор и не винаги можем сами да разберем къде грешим в крайна сметка. И какво се получава? Ами задачата остава нерешена. Не е ли по-добрия вариант в този случай сами да си решим задачата виждайки тестовете? Все пак ние се учим и нямаме нужната рутина все още.

0
26/09/2017 00:26:52
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Питането във форума за помощ относно задача/проблем не е грешно по никакъв начин. Докато бях в basic-а в началото и аз си мислех, че е глупаво да не виждаме тестовете, но после осъзнах целта. След като отделиш часове, за да си намериш грешката без да знаеш тестовете свикваш да търсиш начини да решиш даден проблем все по-бъррзо и по-добре. След време започваш да пишеш правилно още в самото начало, защото още помниш как на дадена грешка си псувал два часа докато я откриеш. При такива случаи аз примерно започвам умишлено да променям кода, където съм сигурен че е вярно да видя дали други тестове гърмят, за да локализирам грешката. В бъдеще като си правиш собствен проект или на работа няма да има никъде тестове и ако не свикнеш отсега да се мъчиш докрай после евентуално ще ти е доста по-трудно да свикнеш.

Ако съм разбрал правилно политиката на SoftUni е не да решаваме задачите само за да сме ги решили и да имаме 100 / 100 , а да знаем защо решението е точно така и как да търсим правилно при възникване на грешки.

2
Ivelin_P avatar Ivelin_P 25 Точки

Предлагам ти да ползваш дебъгера да си търсиш грешките. Да минаваш цялата задача с него  и сам ще видиш как ще си намериш търсената грешка. Кефа е по-голям като се справиш сам. :)  

1
slavek avatar slavek 51 Точки

Дебъгера го ползвам, не е там работата. Не става дума за дебъгера. Ясна е работата, нужна е повече практика.

0
27/09/2017 13:23:39
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.