Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kriss22Ivanoff avatar Kriss22Ivanoff 15 Точки

Cannot connect to localdb in MSSQL.

Здравейте, стартирам MSSQL и опитвам да се вържа към локолната база. От падащото меню на Browse for more...но нищо ни ми излиза като опция. Също така към хората които отговарят за ресурсите-> Опитах се да сваля текстовия файл със инструкциите за инсталирането на софтуера, но така и не успях, пише че файлът не съществува.

https://i.gyazo.com/5d975731a9d9519bef41e537128b654b.png

Тагове:
1
Databases Basics
Pazzo avatar Pazzo 159 Точки

Коя база имаш предвид - тази на MSSQL Management Studio ли, или тази локалната която Visual Studio създаваше (това което ползвахме, аз поне, по време на Soft Tech курса)? 

Следвай стъпките, които Влади показа - от лекцията Database Introduction, от 41-та минута нататък говори точно как и какво да направим за да си изкараме всички инстанции. 

Колкото до файловете с инструкциите: Инструкции за Windows 7, Инструкции за Windows 10

Пробвай пак от линковете по-горе, ако не стане - пиши да мислим други варианти :)

2
23/09/2017 18:05:11
Kriss22Ivanoff avatar Kriss22Ivanoff 15 Точки

Благодяря много за отговорите! Прегледах отново интрото на Влади и този път успях. Стартирах cmd-то написах sqllocaldb start MSSQLLocalDB, след това във MSSQL вместо точка или каквото и да било друго написах - (localdb)\MSSQLLocalDB и за сега работи!!:)

0
Pazzo avatar Pazzo 159 Точки

Супер, радвам се че си успял, надявам се да съм помогнал поне малко. 

Айде сега - мятай базите ;)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.