Loading...
ison4eto avatar ison4eto 40 Точки

[Judge]Intro To Java - Exercises - 04. Calculate Expression and 06. Hit the Target

Здравейте,

Имам проблем със следните задачи:

04. Calculate Expression - не се сещам как да я реша

06. Hit the Target - Решението ми минава за 80/100 с грешен резултат. Моето решение ТУК.

Моля ако някой ги е решил да сподели решение или да ми даде съвет как да оправя моето. Предварително благодаря.

Тагове:
0
Java Advanced
ison4eto:
[Solved] Грещката в 6-та задача е в последователността на принтиране. Двете проверти могат да са в един цикъл от 1 до 20.
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Привет.

На 4-та задача просто използваш формулите който са ти дадени, няма какво толкова да се мисли. Ето решение.

Относно 6-та предполагам не принтираш редовете в правилната последователност - решение.

Поздрави.

0
ison4eto avatar ison4eto 40 Точки

Точно това ми е грешката на 6-та, благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.