Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Pavel.Tsonev avatar Pavel.Tsonev 0 Точки

Работа от вкъщи?

Здравейте,

Казвам се Павел. Тази година зпочнах да уча в Soft Uni. От Севлиево съм и имам жена и малко дете на 2,5г.

Понеже нямам възможност, а и желание да се релокализирам в по-голям град като София се надявам след като завърша след ~2г да си намеря работа в  Dеvelopment средите, която да работя от вкъщи.

Какъв е шанса това да стане? Има ли фирми които предлагат подобни позиции? Какъв е работния пазар за програмисти на свободна практика, като например за поддръжка и разработка на WEB страниици и приложения за различни фирми и организации.

 

Благодаря предварително!

 

0
Работа 26/09/2017 09:07:16
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Много ще ти е трудно. Софтуни дава старт като стажант или най-много джуниър на най-ниско ниво. Ще трябва много здраво да се готвиш допълнително. Ще ти трябват и лични проекти. ПХП ще ти е най-лесно за това, което искаш. Обяви има малко - сега ръннах джобс.бг и излязоха общо 15 за дистанционна работа(повечето за синиър). Ето примерна като за теб(като завършиш):

https://www.jobs.bg/job/3982142

Фрийлансър по-скоро няма да можеш - освен че се искат и допълнителни умения за работа с клиенти, на най-ниското ниво е меко казано пренаселено.

1
dmaknev avatar dmaknev 49 Точки

Я, най-после в джобса са добавили опциите "обяви само на български" и "обяви с посочена заплата"... Трябваха им САМО няколко години за да осъзнаят че това е повече от нужно... А ето и резултата: 

Търсене:  Обяви за Дистанционна работа с критерии: само на български; с обявена заплата  

1 - 1 от 1

Ясно че в този случай английският е задължителен, но не виждам да се коментира нищо по въпросът... И понеже обява за преподавател по немски явно не му върши работа, приемам че е с добър английски и променям търсенето и получавам следният орговр "Заплата е посочена в 6 от общо 44 обяви отговарящи на Вашето търсене. Филтрирайки по заплата, виждате само обяви с посочено възнаграждение."

Добре де... Някой ще ми обясни ли, защо въобще работодателите пускат обяви, без да са обявили възнаграждението което предлагат? Това е все едно да си опънеш сергията и да не поставиш цени на стоките си... Логично следва, че или предлагаш твърде ниско възнаграждение... Или просто си идиот...

Но да се върнем на темата: Ами... Няма обяви за програмисти... Значи връщаме се на твоето предложение... А именно, да работим за колкото толкова... Дори направо за без пари, ще е най-добре... А иначе имат големи изисквания ;)

0
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Горе долу фиксирано е заплащането само на стажанти или хора с 0 опит. За джуниър и нагоре е колкото се договориш. Такъв е пазара - точно защото работата в ИТ не е "сергия" няма и как да се фиксира заплатата. На повечето места дори нямаш право да коментираш с колегите колко получаваш. Ако ти предстои интервю и не знаеш в конкретната фирма колко да поискаш просто питай - в повечето големи фирми са г/д ясни рейнджовете.

0
Pavel.Tsonev avatar Pavel.Tsonev 0 Точки

Благодаря за информацията на всички.
Извод който си извадих : Ще трябва да се побачка в екип ида се натрупа опит преди да мисля даже дистанционна работа.

1
dmaknev avatar dmaknev 49 Точки

А той с колко опит е? ;)

Губи ми се малко логиката... Добре, когато стрелят на сляпо, дават минималното и то се знае колко е, до тук ми е ясно... Но защо когато си на по-високо ниво и вече има конкретни изисквания към теб, които ти покриваш, да не е ясно колко са готови да плащат за това?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.