Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

o_ignatov avatar o_ignatov 54 Точки

[String Processing - Lab > 7. Valid Usernames]Къде са ми точките? Къде са ми условията и какво се случва напоследък?

Въпрос1: Защо на задачата 7. Valid Usernames вече имам не 100/100 а 50/100 точки?

Въпрос2: Когато ми се случи пак как да разбера, че задача която съм решил вече се води за грешна?

Питам защото в този курс ми се случва за втори път и вероятно ще ми се случва често. Опитах да оправя проблема и най-вече да разбера защо изведнъж решението ми не минава но се оказа, че линковете от този лаб са счупени и няма нито презентация нито условия.

Ако има промяна в условието как да разбера за него?

Ако има нови правила по които работи judge как да разбера за тях?

Защо преди когато имахме по 100/100 точки на дадена задача те се зачитаха независимо от последващата промяна на тестове и условия?

От кога това не е така?

Не трябва ли поне да имаме известия, когато губим точки от активно състезания при положение, че 15% от оценката се формира тяхна база и е сравнително важно да имаме пълния обем точки?

Тагове:
3
Java Advanced
o_ignatov:
06. Academy Graduation не минава 100/100 ако не се сметне средна стойност с формулата за 4-ти клас. По-advanced написано не минава: double average = Arrays.stream(students.get(key)).average().getAsDouble();
Няма смисъл от вайкане. Преписваме решението и продължаваме напред!
danslavov avatar danslavov 22 Точки

Специално тази задача ми изглежда доста объркана. В условието пише "If there are no valid usernames, don’t print anything", а на картинката е показано, че се отпечатва "invalid". Като го направя по единия начин, минава тестове 1, 3, 4 и 5, а по другия – всички без 3 и 4. Не мога да ги взема наведнъж всички.   Дано до крайния срок го оправят.

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

invalid се отпечатва, когато има поне едно валидно име в теста. Ако всички имена в теста са невалидни, не се печата нищо. И да, объркващо е условието :)

1
01/10/2017 11:45:56
danslavov avatar danslavov 22 Точки

Мерси, явно скоро трябва да се науча да хвърлям боб :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.