Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

j0nze avatar j0nze 39 Точки

Това е моето решение:

 

var a = double.Parse(Console.ReadLine());
var b = double.Parse(Console.ReadLine());

Console.WriteLine(a * b);

 

Мисля, че в judge-а няма нужда от тези WriteLine които си добавил за взимане на числото от конзолата.

0
anitza600 avatar anitza600 0 Точки

Здравейте, аз измислих доста простичко решение, та се чудя дали е ок. Системата я прие, но все пак изглежда доста семпло. Как мислите?

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApp2
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var a = double.Parse(Console.ReadLine());
            var b = double.Parse(Console.ReadLine());
            Console.WriteLine(a*b);
            
        }
    }
}
 

0
AleksandraArabadzhieva avatar AleksandraArabadzhieva 0 Точки

Здравейте!

Задачата наистина е много по-елементарна, отколкото човек очаква - с дописването и сверяването в Judge нямах никакъв проблем, но ми е чудно как проверявам, че кодът ми работи на практика (т.е. къде въвеждам реалните стойности на страните и виждам произведението им - не успявам да го направя с Ctrl+F5 :( ).

0
NikolayPopov avatar NikolayPopov 253 Точки

Точно с ctr и f5 трябва да става. Другия вариант е да напишеш Console.ReadLine() на края, по този начин програмата ще очаква нещо да се въведе и ще ти даде време да видиш отгова си. Това е ако дадеш Start от зелената стрелка горе. 

0
13/10/2017 19:21:00
NikolayPopov avatar NikolayPopov 253 Точки

Колкото по-просто направиш нещо толкова по-добре, мързела е основното качество на програмиста :Д. Иначе тези начални задачи не са да са предизвикателство, а да свикнеш със средата и всички други неща които може да са ти нови. Ако ги намираш за лесни спокойно може да препуснеш малко напред. 

0
anitza600 avatar anitza600 0 Точки

При мен Ctrl+F5 за съжаление не функционира - ако някой има идея каква е причината ще е супер. Затова тествам със зелената стрелкичка отгоре, което е ок, но определено е по-бавно като опция.

0
AleksandraArabadzhieva avatar AleksandraArabadzhieva 0 Точки

Хохо, не знам точно как, но го направих! Накрая въведох стойността на едната страна, натиснах Enter за нов ред, стойността на втората и при втория Enter ми излезе произведението! Не промених кода, защото ми излезе грешка, като добавих още един ред Console.Readline(), но за разлика от вчера днес успях да си видя резултата! Много благодаря за помощта! А иначе - не ми е лесно, просто това беше по-лесно, отколкото очаквах :D

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Ако не ви работи Ctrl+F5, пробвайте с Ctrl+Fn+F5, настройките на някои лаптопи искат Fn, за да работят F-бутоните. 

0
NikolayPopov avatar NikolayPopov 253 Точки

Не знам какъв е проблема, на ако искаш да гугалнеш решение, има две изпълния на програмата със Debugger и без. Ctrl+F5 стартира програмата без дебъгер и си ти показва резултата. F5 или зеленота стрелка го пуска със дебъгер и има два начина да видиш резултата: Console.ReadLine() на края на Main() метода, но винаги вътре или да сложиш BreakPoint, но това е за по-късно. 

0
Josax59 avatar Josax59 18 Точки

AleksandraArabadzhieva, с това решение (или source code) на задачата можеш да използваш програмата на практика:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Лице_на_правоъгълник
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.Write("Напишете дължината на правоъгълника: ");
            decimal lenghtSide = decimal.Parse(Console.ReadLine());
            Console.Write("Напишете широчината на правоъгълника: ");
            decimal widthSide = decimal.Parse(Console.ReadLine());

            decimal area = lenghtSide * widthSide;
            Console.WriteLine("Лицето на правоъгълника е: {0}", area);
        }
    }
}

 

Написваш дължината и след това натискаш Enter, после и ширината и Enter и ти излиза решението. ;)

0
Lyubohd avatar Lyubohd 137 Точки

Здравей,

  Не съм сигурен, че разбирам въпроса ти, но след всяко условие на дадена задача имаш дадени примерни тестове, взимах входовете и ги въвеждаш в конзолата след като си стартираш програмата с ctrl + f5, след това проверяваш дали изхода на програмата ти е същият както от примерните тестове, по това определяш дали програмата ти работи правилно при по-лесните задачи, при по-сложните вече не винаги само с дадените тестове може да си сигурна, че програмата ти покрива всички случай включително граничните.

  Надявам, се че поне отчасти съм отговорил на въпроса ти.

Успех!

Любо

 

0
AleksandraArabadzhieva avatar AleksandraArabadzhieva 0 Точки

@Josax59 Много благодаря! Справих се с тази задача :)

0
19/10/2017 15:59:18
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.