Loading...
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

Въпрос за задача " Торта" от изпита на 03.09.17

Здравейте, решавах задачата и скалъпих някакъв код който уж работи но в джъдж дава една грешка с този вход -

2
2
4
10
STOP

може ли малко помощ че не виждам къде греша. Мерси много.

 

https://pastebin.com/wwknyLi0

Тагове:
0
Programming Basics
icowwww avatar icowwww 2705 Точки
Best Answer

for (int i = 0; i < cakeSize; i++) . Как измисли че трябва да се върти толкова пъти колкото е голяма тортата. Изобщо какво общо има това. Попринцип бих я решил с while цикъл, защото е по-лесно, но ето един бърз фикс:

for (int i = 0; i < 1000; i++)

за да не върти прекалено малко пъти отколкото трябва. Сега минава в джъдж със 100/100, но ако има повече от 1000 реда пак ще прецака

цялото: https://pastebin.com/s4ka4mX5

0
08/10/2017 21:07:07
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

Мерси за отговора, стана :)

Иначе това с While още не го знам как става :)

0
icowwww avatar icowwww 2705 Точки

еми изпълнява цикъл докато определено условие не е изпълнено. Повече би паснало на проблема, но ако го бях написал щях да променя прекалено много решението ти

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.