Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки

[Предложение] Programming Fundamentals септември 2017 - Повишаване ефективността на работата със sli.do

Добър ден! Някои от нас и някои от лекторите имат проблем с голямото количество въпроси в sli.do, някои от които са прекрасни, други не толкова. Отговарянето лайв на всички тях изисква твърде много време. ***

Предлагам да се отговаря от преподавателя само на въпросите с поне по един палец. На всички останали ще могат да отговарят другите зрители, които ако знаят отговора на нещо, ще го напишат. Така отговорените въпроси ще потънат някъде под границата от поне едно харесване. Ако въпросът е хубав, а отговорът - не толкова, останалите биха могли да гласуват той все пак да бъде зададен. С цъкването "харесвам" на въпрос, ще питаме същото. Предвижда се промяна в качеството на същността и грамотността на въпросите, да се повлияе на активността, дори на хумора.

Казано накратко, ако някой се пита нещо, което след кратка справка в Google не е успял да намери, ще може или да зададе въпрос. Щом въпросът е феноменален и други хора се питат същото, ще му бъде отговорено от лектора. Целта е повишена ефективност на метода sli.do, поне докато стане работата с, както Наков каза, "магическата виртуална класна стая". 

*** П.П. Почти съм сигурна, че на въпросите може да се цъква "харесвам" и да се трупат палци, като най-харесваните могат да се подреждат най-отгоре от хостовете на събитието. Ако не съм права, предложението ми не е валидно.

П.П.2: Сеганото положение също не ми пречи, изключвам си слушането, освен на интересните въпроси, но и тримата преподаватели на курса споменаваха нееднократно, че трябва да се направи нещо с това sli.do.

П.П.3: Правилно ли работи мозъка ми, щом виждам предложението си като сорс код и мислено строя цикли?

Поздрави и Ви благодаря за вниманието,

Милена Петканова, 08.10,2017

Тагове:
2
Предложения и проблеми 08/10/2017 12:59:06
Pazzo avatar Pazzo 159 Точки

В отговор на П.П.3 - Щом в момента караш Programming Fundamentals е напълно нормално ;) Този курс доста те вкарва в матрицата. В сравнение с него, Soft Tech след това е walk in the park...
Колкото до идеята в пост-а ти, дано повече хора я възприемат, доста често има нужда от някакъв вид "цедка" за въпросите от sli.do

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.