Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DanielaTsvetkova avatar DanielaTsvetkova 0 Точки

2D Rectangle Area

Здравейте! Някой решил ли е 2D Rectangle Area? Аз пиша кода както трябва, но при изхода лицето ми излиза друг резултат, вместо 1500 излиза 1600 и Judge системата не го приема. Вие имате ли проблем с качването на тази задача? Моля пишете, ако е така. Благодаря предварително за отделеното внимание!

Тагове:
0
Programming Basics
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Дай линк към задачата, дай да видим твоето решение, за да може някой да ти помогне и да ти каже къде бъркаш :)

0
DanielaTsvetkova avatar DanielaTsvetkova 0 Точки

            double x1 = double.Parse(Console.ReadLine());
            double x2 = double.Parse(Console.ReadLine());
            double y1 = double.Parse(Console.ReadLine());
            double y2 = double.Parse(Console.ReadLine());
            double width = Math.Max(x1, x2) - Math.Min(x1, x2);
            double height = Math.Max(y1, y2) - Math.Min(y1, y2);
            Console.WriteLine("Area = " + width * height);
            Console.WriteLine("Perimeter =" + 2 * (width + height));

0
DanielaTsvetkova avatar DanielaTsvetkova 0 Точки

Значи написах кода Visual studio не се получи. Същия код в .Net Fiddle ми се получи и Judge системата го прие. Не знам защо, не мога да си обясня, защо се получава този бъг.

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

На мен това, което ми се набива на очи, е че ни си подредила правилно това, което чете конзолата. Трабва да са в този ред - 

x1, y1, x2, y2

Ето твоя поправен код:

using System;
class Program
{
    static void Main()
    {
        double x1 = double.Parse(Console.ReadLine());
            double y1 = double.Parse(Console.ReadLine());
            double x2 = double.Parse(Console.ReadLine());
            double y2 = double.Parse(Console.ReadLine());
            
            double width = Math.Max(x1, x2) - Math.Min(x1, x2);
            double height = Math.Max(y1, y2) - Math.Min(y1, y2);
            
            Console.WriteLine("Area = " + width * height);
            Console.WriteLine("Perimeter =" + 2 * (width + height));
    }
}

 

0
DanielaTsvetkova avatar DanielaTsvetkova 0 Точки

Да  точно тук е грешката. Поправих го и ми се получи. Благодаря! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.