Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

i_z_iliev avatar i_z_iliev 0 Точки

Problem 3. Immune System<08_Dictionaries_and_Lists_More_Exercises>

Здравейте, реших до колкото мога тази задача но резултатът е 80/100. Кодът не е от най-добрите, но това успях да сътворя сам. Може ли някой да ми каже къде греша Благодаря предварително!

код: https://pastebin.com/n7wz6RKd

задача: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/582#0

 

И ако може да се оптимизира как да го оптимизирам.

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Pazzo avatar Pazzo 159 Точки

Здравей, може би моето решение ще ти помогне да вземеш и останалите 20 точки от Джъдж ;)

0
i_z_iliev avatar i_z_iliev 0 Точки

Здравей, бях изпуснал едно равно на последната проверка, но и това не помогна. Твоето решение е много по добро, но въпросът беше в моето решение къде е пропускът?Благодаря все пак.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

така първо няколко неща,работиш с числа а ги парсваш на char? array? защо въртиш for цикли като можеш просто да вземеш array.sum.

после създаваш толкова много променливи примерно инта който ти е първото подадено число? защо просто него ползваш а го прехвърляш в  друга променлива. 

Освен това while цикъл честно ли ако е така не го прави на true това е грозно а и бъгва направи го просто while(!="end")  какво да ти кажа и просто слагаш console.readline накрая на цикъла и първо винаги да го проверява. if проверките ти са огромни,смисъл явно са ти малко трудни работите с масиви но това е нормално ще свикнете.това виждам на първо време. В момента нямам VS на лаптопа с които съм и немога да си поиграя повече но от първото четене на кода виждам това.

0
i_z_iliev avatar i_z_iliev 0 Точки

Благодаря за градивната критика. Прав си малко са ми труди масиви,листове и речници. Влагам много време но трябва още. Благодаря още веднъж! Ако имаш време да ми преправиш кода за да видя как трябва да стане. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.