Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

delor avatar delor -3 Точки

проблем с прости пресмятания

Добър ден! Първия урок като ми го обяснихте задачите ги  разбрах разписах ги няколко пъти в тетрадката после на word и от там джъджа, но сега тези прости пресмятания ме объркват пиша задачите дават ми грешка реших без проблем само първата може ли да ми обясните другите и да ми помогнете с тях, че да ги схвана и после да ги запиша два три пъти да ги науча? Благодаря Ви предварително!

 

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/18654/exercise-problem-descriptions-csharp-programming-basics-bulgaria-october-2017

Тагове:
0
Programming Basics
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Когато не можеш да решиш нито една задача, съвет от мен, прегледай си пак материала - видео, презентацията, записки и т.н., защото явно си изпуснал или не си разбрал нещо важно, което ти пречи да си решиш задачите.  В softuni.bg и в google е море от информация, с която можеш да си помогнеш.

Ако проблема е в една конкретна задача, дай код и ще видим къде куца, но за всичките....Нали въпроса е да разбереш как стават нещата, защото от тук нататък става все по-трудно... :)

Успех!

0
delor avatar delor -3 Точки

Значи аз говоря, че съм писал в джъджа задачите от първия урок, тези от втория се пробвах, но бъркам нещо явно в началото или в края  на задачите, аз принципно и по математика съм така една задача я разбирам само като й напиша  решението няколко пъти, при мен дру яче не става, да трябват ми решенията, но не за да ги препиша, а за да ги науча!

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

От втория, имаш в предвид прости пресмятания ли и за C# ти трябват

0
delor avatar delor -3 Точки

да за c#

0
delor avatar delor -3 Точки

за c# ми трябват, онзи линк, който съм качил в началато, сега вече ще помисля за смяна на начина, по който уча, пак казвам аз за втори път съм на занятие в софтерен университет и не знаех, че работят по тази схема с домашните това време много ме притиска и се притеснявам да не ме сложат на онлайн обучение.

1
delor avatar delor -3 Точки

 благодаря ви много аз бих искал да попитам вие как се подготвяхте за курсовете, в началото на това ваше начинание да знам какво да променя и как да уча, за да ми е по- лесно в бъдеще, принципно се занимавам с много дейности но искам тези познания, които ще добия в курса да са ми като още едно ценно умение , тъй като възнамерявам да се занимавам с автомобилен дизайн?

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Здравей,

и аз не съм хич в края :) , все още съм Basic, само, че Java, но ни остават само още 1 лекция.  Това, което при мен е било успешно (за сега поне), е че ако не мога да си реша задачите значи нещо куца, както ти бях написала, и гледам видеа от една и съща тема, чета си, търся в нета, докато не изясня къде е проблема. Решавам всички възможни задачи, които намеря, а не само тези в документа за домашно. Накратко отделям много, много време...повярвай ми и аз се занимавам с много неща, но има ли желание...

В softuni има достатъчно ресурси, които да ти помогнат да се подготвиш. А във форума едва ли има задача, която да не е обсъждана по няколко пъти....просто се възползвай :)

Успех!

0
delor avatar delor -3 Точки

а според теб материалите в софтуерния университет , ще дадат ли някаква упора в дизайна, с който възнамерявам да се занимавам в бъдеще? 

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Това аз не мога ти кажа, но може би, ако попиташ някой от менторите или трейнъра ще ти даде инфо и насока :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.