Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

o_ignatov avatar o_ignatov 54 Точки

Свеждане до минимум на Overflow тестовете

Здравейте колеги,

Основния въпрос на, който до момента нямам отговор е поради защо се налага задачите да имат толкова много тестове за превъртане на типа?

Аз лично мога да го приема само ако този, който ги пише тези тестове може да ми назове числата от порядъка на Max Long на степен 21.

Смятам, че тестовете трябва да проверяват и да хващат основно грешна програмна логика, а не дали правилно деля 873 квадрильона с остатъчно делене на 5 и 8 от 10 теста да не ми минават заради типа данни.

Обещавам, че ако ми се наложи някога в практиката да смятам тези числа ще почерпя СофтУни с 1 кашон марково уиски.

Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей Колега, според мен, въпросните тестове са само в началото и имат за цел да ни научат на типове данни и справяне с constraints. След като се мине съответният фундаментълс, почти не се срещат. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.