Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

niki_dalgia avatar niki_dalgia 5 Точки

Въпрос остносно задачата с Бонус точките.

Написах задачата малко помощ от подсказките обаче едно не ми стана ясно, не разбирам как така като написах командата if (num % 10 ==5) програмата започна да чете само числата завършващи на 5, разбрах защо if (num % 2 ==0) чете само четните числа, предполагам, че ако напиша if (num % 1 ==0)  ще ми чете само нечетните, но защо и от къде стана така, че горната команда (num % 10 ==5) чете само числата завършващи на 5? За някои въпросът ми може и да е глупав, но за мен е много важно да разбера защо става така, за да мога да го използвам за напред, а не просто да го копирам от някъде и да ми върши работа без да знам защо.

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics
niki_dalgia avatar niki_dalgia 5 Точки

Благодаря, разбрах го :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.