Loading...
mustafa_q1 avatar mustafa_q1 44 Точки

Имейлите обикновено идват седмицата преди изпита. Изпитът се състои от 6 задачи за 4 часа.

0
18/11/2017 22:17:29
simona_st avatar simona_st 38 Точки

Точно така, и малко по-подробно - включени са 6 задачи за 4 часа с judge системата (една задача от всяка тема):

  1. Задача с прости сметки (без проверки)
  2. Задача с единична проверка
  3. Задача с по-сложни проверки
  4. Задача с единичен цикъл
  5. Задача с вложени цикли (чертане на фигурка на конзолата)
  6. Задача с вложени цикли и по-сложна логика
0
chronometer avatar chronometer 2 Точки

Аз искам да попитам как точно се формира оценката от изпита. Не включвам бонуси от решени домашни, ментори и т.н. Въпросът е как точно точките, дадени от джъдж системата се приравняват към шестобалната система. При изцяло решени повече задачи нещата са ясни - шест напълно решени задачи - шестица. Пет напълно решени задачи - петица и т.н. Въпросът е при една или две решени задачи оценката двойка ли е и как става калкулацията, когато решението на задачите не е оценено с максималния брой точки - примерно: първа задача - 90 точки, втора 40, трета 60 и т.н.Какъв е минималният брой точки, за да бъде оценена работата с петица - /например/?

0
mustafa_q1 avatar mustafa_q1 44 Точки

Трябват ти 300/600 точки за тройка, а иначе системата за оценяване е много сложна.

0
AnnaProgrammer avatar AnnaProgrammer 74 Точки

Не мога да ти кажа точно колко точки са 1 единица, но мисля, че под 200 точки (т.е. две пълни задачи) е двойка. Та 300 - 3, 400 - 4, 500 - 5, 600 - 6.

Имай предвид, че не е необходимо да си решил задачите напълно. Джъдж работи с "мини-тестове" - всеки дава даден вход и очаква даден изход. Колко точно точки ти дава зависи от това колко мини-тестове има. И затова един тест може да мине, а друг - не.

Т.е. няма значение до колко си решил една задача - важното е колко точки си получил общо. Може да имаш 6 задачи решени наполовина (50 точки) и 6 * 50 = 300 точки (вероятно това е тройка).

А онези бонуси и оценка от предаване на домашни могат много да ти помогнат. На предишния изпит по Programming Fundamentals искарах 250/400 точки (което предполагам е около 4 или 4.50) но заради тези бонуси даже получих макс кредити и взех сертификат и оценката ми за модула беше 5.02. Та тези бонуси не ги подценявай :)

0
chronometer avatar chronometer 2 Точки

Алгоритъмът едва ли е по-сложен от някои задачи тука. Ще конкретизирам - примерно 450 точки оценка четири ли значат, или пет? Спазва ли се правилото за закръгляване на пет? Не е излишно да изясним сега въпроса, за да не се чудим, когато по време на изпита джъдж системата почне да ни дава "шарени" оценки.

0
AnnaProgrammer avatar AnnaProgrammer 74 Точки

Оценките не се закръглят. Както казах - аз имам точно 5.02 и толкова ми седи на профила. Т.е. 4.50 си е 4.50 - нито 4, нито 5. Единственото нещо, което е от значение, е че при над 3-ка минаваш, а над 5-ца ти дават сертификат.

0
chronometer avatar chronometer 2 Точки

Мерси за коментарите и препоръките на всички, които се отзоваха. С една поправка - в началното програмиране цедката е оценка 4, а не три. Колкото за домашните - тези бонуси май важат само за курсовете, провеждани в София, за останалите градове като че не носят никакъв бонус. Все пак гледам да си решавам навреме домашните, че знае ли човек? Ще поживеем, ще видим...

0
chronometer avatar chronometer 2 Точки

Преди малко влязох в раздела за често задавани въпроси. Ето какво намерих по темата:

"Оценка над Среден (3.00) се счита за достатъчна, за да бъде изпитът „взет“. Оценката се формира на база на приемния изпит за онлайн студенти, и на база на приемния изпит + предаване и оценка на домашни за присъствени студенти. Няма точно определен критерий, който да показва с точност колко точки на изпита отговарят на каква оценка за курса. Това се определя отделно за всеки един изпит на базата на средното ниво на всички явили се студенти. Минимум 3 (три) напълно решени задачи са достатъчни за преминаване на изпита."

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.