Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kostanikolov avatar kostanikolov 45 Точки

Програма регистрационна форма.

Здравейте колеги, това е проблемният ми код - https://pastebin.com/b3b6cYiF

Опитвам се да си направя регистрационна форма, която сам си измислих, но не ми се получава това, което искам да получа.

При while цикъла искам, след регистрацията, когато въведа вярно username ИЛИ email И вярна парола да ми изписва съответно:

 

Console.WriteLine("You have logged in.");
Console.WriteLine("Congratulations!");

 

но, ако username И email са грешни И паролата е грешна, да ми отпечата

 

Console.WriteLine("Wrong username or password!");
Console.WriteLine("Try again");

0
Programming Basics
ad2bg avatar ad2bg 123 Точки
Best Answer

Биь пробвал така:

            while (true)
            {
                if (pass == password && (email == usName || usName == userName))
                {
                    Console.WriteLine();
                    Console.WriteLine("You have logged in.");
                    Console.WriteLine("Congratulations!");

                    Console.ReadKey();
                    return;
                }

                Console.WriteLine("------------------------");

                Console.WriteLine("Wrong username or password!");
                Console.WriteLine("Try again");

                Console.WriteLine("------------------------");

                Console.Write("Enter your username: ");
                usName = Console.ReadLine();

                Console.Write("Enter your password: ");
                pass = Console.ReadLine();
            }

0
kostanikolov avatar kostanikolov 45 Точки

Страхотно, благодаря! Досетих се и аз с един if, но не ми достигна акъл да го доизмисля. Трябва още писане :D Благодаря отново!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.