Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Georgi_M_Georgiev avatar Georgi_M_Georgiev 4 Точки

12. Big Power

Здравейте,

имам нужда от жокер за задачката "Big Power".

Решавам я с BigInteger и изхода в VS е според очакваното от примера, но в judje е заложено явно друго решение и получавам 0 точки.

Пробвах различни варианти основно с ToString, но максимума който judje ми дава е 50/100, а пък изхода няма нищо общо с очакваното в примера...

Дайте жокер/насока моля. Благодаря!

П.С. Не намирам време да изгледам лекцията, там има ли жокер и ако да долу-горе по кое време :-)

 

boykopk avatar boykopk 147 Точки

Ето едно кратко решение:

int n = int.Parse(Console.ReadLine());

BigInteger bigPower = BigInteger.Pow(n, n);

Console.WriteLine(bigPower);

0
Georgi_M_Georgiev avatar Georgi_M_Georgiev 4 Точки

Благодаря boykopk!

Грешката ми беше че в изхода бях сложил да отпечатва стринг за по прилежно :-)

0
vaska_b avatar vaska_b 0 Точки

При мен не се получава.   На BigInteger ми дава грешка и не може да го прочете.

0
Georgi_M_Georgiev avatar Georgi_M_Georgiev 4 Точки

vaska_b възможно е да трябва да се добави референция. Виж в книгата "Въведение в програмирането със C#", можеш да я дръпнеш безплатно от http://www.introprogramming.info/intro-csharp-book/ или да си я купиш от софтуни. И потърси за BigInteger, страница 220. Успех!

0
boykopk avatar boykopk 147 Точки

Трябва да си сложиш:

using System.Numerics;

0
vaska_b avatar vaska_b 0 Точки

Да, след добавянето на тази липсваща при мен референция естествено ми се получи 100/100. Благодаря!

0
viraco4a avatar viraco4a 28 Точки

Най горе добавяш ред

using System.Numerics;

Това е достатъчно за judge. За да го тестваш на visual studio - отдясно на Solution Explorer-a под името на проекта има едно "References" - десен бутон / add reference / намираш в списъка System Numerics / цъкаш отляво на System Numerics да го използваш / OK

0
ArdisMinassian avatar ArdisMinassian 1 Точки

трябва да добавиш System.Numerics като Refference: https://stackoverflow.com/questions/9824479/how-to-add-a-reference-to-system-numerics-dll

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.