Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kanov avatar Kanov 14 Точки

Предимства и недостатъце на Anaconda3 пред PyCharm на Jet Brains

Здравейте колеги.
Мога ли да помоля някой, който е по-навътре в материята на Data Science да ми обясни предемствата и недостатъците на Anaconda3 + Jupiter Notebook спрямо PyCharm на Jet Brains, който също поддържа Jupiter Notebook. Нещата които до мемента открих са следните:
1. И двата варианта поддържат Python 3 и Jupiter Notebook
2. И двата варианта поддържат библиотеката pandas
3. Варианта на Anaconda3 + Jupiter Notebook не поддържа auto complete, което е сериозен недостатък.
4. PyCharm на Jet Brains е едно прекрасно IDE, което е страшно интуитевно и има auto complete. Освен това досега съм ползвал и други продукти на Jet Brains и смея да твърдя, че при тях лощо няма. :)

Ще поразцъкам и двата варианта за да открия плюсове и минуси, но ще съм благодарен, ако някой от вас имащите повече опит ме посъветва и каже: "Използвай това, защото има еди какви си предемства пред другото и ще ти свърши повече работа."

Благодаря предварително.

0
Data Science
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Здравейте,

JetBrains не са просто добри а са стандарт (в последните няколко години)

Анакондата, както и коя да е виртуална инстанция (говорим за  python) могат да се зададат като интерпретатор за текущия проект.

За библиотеките - каквото си инсталирате в средата (текущия интерпретатор) това може да ползвате.

Обаче,

Jupyter предлага някои други благини (за сметка на семплия autocomplete и т.н). Примерно: 

експортиране в няколко формата (python, html, LaTeX, pdf....etc)

невероятни инструменти за визуализация на данни

Най хубавото е че има избор!

Успех!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.