Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lubenaki avatar Lubenaki 0 Точки

C++ Задача.

Здравейте, не знам дали въпросът ми е уместен, точно за този форум, но искам да попитам за помощ (подсказване) относно C++ задача.

Не съм много ''ЗА'' , за изучаването на C++  в университетите , буквално за начинаещи, затова и нямам много желание да влизам дълбоко в този език, повече  искам да отделям внимание на Java/C#.

 

Домашният въпрос е следният:

В два едномерни масива да се въведат стойности,  цели числа. Да се създаде и изведе масив, съдържащ индексите на числата от първия масив, които са по-голем от съответните числа във втория масив.

 

Извинявам се предварително, ако въпросът ми е зададен неуместно, според изискванията към форума.

Тагове:
0
C++ Programming
ekolev avatar ekolev 13 Точки

Здравей,

С++ е добра идея да се изучава. Защото, ако разбереш концепциите на който е базиран, няма да имаш проблем с другите езици.

Отностно задачата порбвай нещо от този сорт:

#include <iostream>

#define SIZE 5

using namespace std;

int main() {

    int a[SIZE];

    int b[SIZE];

    int* higher;

    int higher_size = 0;

    int higher_index = 0;

    

    cout<<"Please enter "<<SIZE<<" numbers for the first array\n";

    for(int i = 0; i < SIZE; i++){

        cout<<"Enter number "<<i+1<<": ";

        cin>>a[i];

    }

    cout<<"Please enter "<<SIZE<<" numbers for the first array\n";

    for(int i = 0; i < SIZE; i++){

        cout<<"Enter number "<<i+1<<": ";

        cin>>b[i];

    }

    for(int i = 0; i < SIZE; i++){

        if(a[i] > b[i])

            higher_size++;

    }

    higher = new int[higher_size];

    for(int i = 0; i < SIZE; i++){

        if(a[i] > b[i]){

            higher[higher_index] = a[i];

            higher_index++;

        }

    }

    cout<<"Values in array a: ";

    for(int i = 0; i < SIZE; i++){

        cout<<a[i]<<" ";

    }

    cout<<endl;

    cout<<"Values in array b: ";

    for(int i = 0; i < SIZE; i++){

        cout<<b[i]<<" ";

    }

     cout<<endl;

    cout<<"Higher values from the first column are: ";

    for(int i = 0; i < higher_size; i++){

        cout<<higher[i]<<" ";

    }

     cout<<endl;

    return 0;

}

Не съм сигурен, че разбирам задачата правилно. За третия ерей използвах пойнтер към който ще добавим динамична памет. Причината за това е, че размера на третия ерей зависи от броя числа в първия ерей които са по големи от тези в втория ерей.

Успех.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.