Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ribcage avatar ribcage 1 Точки

Въпрос относно задачата "Тръби в басейн".

Привет! Имам нужда от пояснение, къде греша, понеже спрямо примерния изход на задачата, всичко е правилно, но Judge ми дава 30 / 100.

Линк към условието: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/DownloadResource/2130

Линк към кода ми: https://pastebin.com/WW5NMf8G

Благодаря предварително!

EDIT:

При печатане добавих (int) пред fullPoolpercent и сега Judge ми дава  76 / 100

Тагове:
0
Programming Basics 25/12/2017 01:45:53
MartinPaunov avatar MartinPaunov 77 Точки

Здравей,

Като за начало забелязах, че при варианта с преливане отговора ти е 400.0, а трябва да е 400 без 0 след десетичната запетая, може би не си форматирал изхода според изискванията. Друго нещо което може да дава грешка според мен е, че само часовете парсваш, като число с floating point value, което при изчисленията с int стойности може да не даде верен резултат (тоест може да имаш някъде загуба на стойност). Решавал съм тази задача преди и всички входни данни съм чел, като floating point value.

Провери добре и изискванията на изхода може да се налага да закръкляш към по-малко цяло число.

Поздрави

0
ribcage avatar ribcage 1 Точки

Прав си колега. Промених int-овете на double и сега ми дава 100 / 100. Благодаря за отговора.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.