Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Xappu avatar Xappu 0 Точки

Zero Тестове в Judge

Здравейте. Имам следния проблем и не мога да се ориентирам: 

В Judge за определеното ми домашно има три Zero теста и не знам как да кача код за тестовете поотделно. Когато качвам и за трите излиза, че и трите са грешни, защото Judge очаква точно определен input и така моят се разминава с очаквания. Когат пък качвам решение за един тест излиза, че един от трите е верен, а другите отново ги отчита като грешни и така цялата задача излиза грешна. Кодът ми е верен, но не мога да се ориентирам как да го кача за отделните Zero тестове или да ги реша един по един, за да излезе вярна цялата задача. Участвал съм в още един курс, но тогава не се сблъсках с този проблем. Моля за помощ. Благодарско. 

Тагове:
0
Python
AnnaProgrammer avatar AnnaProgrammer 74 Точки
Best Answer

Колега, няма как да стане ако качваш за всеки Zero тест поотделно. Целта е с един код да минат всички Zero и не-Zero тестове. То ако можеше така всички щяхме просто да напишем print "очаквания output" и да ни минат всички тестове laugh

 

Прати кода и условието на задачата за да ти помогнем.

0
Xappu avatar Xappu 0 Точки

Ами попитах, дали се пишат поотделно, защото, като качвам кода за всички излиза, че и трите са грешни. Когато си го run-вам в Idle, аутпутът е точно като търсения, но Judge не го признава. Ето това е моят код за третата задача в Python Intro, Еxtended Person Info: 

name = 'gosho'  
age = 20
town = 'sofia'
salary = float(530)
salaryRange = ''
ageRange = ''

if age < 18:
    ageRange = 'teen'
elif age < 70:
    ageRange = 'adult'
else:
    ageRange = 'elder'

if salary < 500:
    salaryRange = 'low'
elif salary < 2000:
    salaryRange = 'medium'
else:
    salaryRange = 'high'

print('Name: ' + name.title())
print('Age: ' + str(age))
print('Town: ' + town.title())
print('Salary: $' + '{:.2f}'.format(salary))
print('Age range: ' + ageRange)
print('Salary range: ' + salaryRange)
print()

name = 'pesho'  
age = 17
town = 'plovdiv'
salary = float(4500.00)
salaryRange = ''
ageRange = ''

if age < 18:
    ageRange = 'teen'
elif age < 70:
    ageRange = 'adult'
else:
    ageRange = 'elder'

if salary < 500:
    salaryRange = 'low'
elif salary < 2000:
    salaryRange = 'medium'
else:
    salaryRange = 'high'

print('Name: ' + name.title())
print('Age: ' + str(age))
print('Town: ' + town.title())
print('Salary: $' + '{:.2f}'.format(salary))
print('Age range: ' + ageRange)
print('Salary range: ' + salaryRange)
print()

name = 'ivan'  
age = 77
town = 'montana'
salary = float(250.00)
salaryRange = ''
ageRange = ''

if age < 18:
    ageRange = 'teen'
elif age < 70:
    ageRange = 'adult'
else:
    ageRange = 'elder'

if salary < 500:
    salaryRange = 'low'
elif salary < 2000:
    salaryRange = 'medium'
else:
    salaryRange = 'high'

print('Name: ' + name.title())
print('Age: ' + str(age))
print('Town: ' + town.title())
print('Salary: $' + '{:.2f}'.format(salary))
print('Age range: ' + ageRange)
print('Salary range: ' + salaryRange)

 

С последната задача от Python Intro имам същия проблем, два Zero теста, кодът в Idle работ, но Judge не го признава. Благодарско 

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Judge ти подава входните данни на конзолата и трябва да си ги четеш оттам с input(), а не да ги пишеш в кода директно. 

0
AnnaProgrammer avatar AnnaProgrammer 74 Точки

А къде четеш инпут-а? Ти просто пишеш name='gosho', age=20 и т.н. Нормално е да ти гърми в Judge. Човека няма винаги да е Гошо, да е на 20 от София и т.н. Затова трябва да прочетеш какво ти се дава. В python мисля че финкцията е input(), т.е. name трябва да ти е name = input('What's your name?'), age = input('How old are you?') и т.н.

Това в скобите май не е задължително, може и да напишеш просто name = input()

0
Xappu avatar Xappu 0 Точки

Хвала, колеги, стана. Не знаех, че Judge автоматично си въвежда параметрите, а мислих, че трябва да са предварително зададени, затова и така бях подходил. То било фасулска ралтичка. Като сравних, предната задача съм я изпълнил по този начин и не знам, защо на тази съм кривнал така.

к.севов, понеже си коментирал върху коментар и не виждам бутона за "най-добър отговор", за да го цъкна. Да си знаеш все пак... :-) Благодаря и на АнаПрограмист :Ь

0
09/01/2018 12:33:03
Xappu avatar Xappu 0 Точки

Ще пробвам с лууп, дали ще стане... :-)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.