Софтуерно Инженерство
Loading...
monika_bachvarova avatar monika_bachvarova 17 Точки

Проблем с Data-Visualization-Exploratory-Data-Analysis-Lab

Привет колеги,

Имам проблем със следната задача от втория лаб:

Write a function which accepts a dataframe and a capital gain value (in USD) and returns how many people are there with greater than or equal to that threshold gain.

Не зная как да изчисля праговата печалба.

Това е което съм сътворила:

def get_num_people_with_higher_gain(dataframe, threshold_gain):
    # YOUR CODE HERE
    threshold_gain=dataframe.capital_gain[dataframe.capital_gain>=60000].count()
    return threshold_gain 

Благодаря предварително!

Поздрави

Тагове:
0
Data Science
magggie avatar magggie 19 Точки
Best Answer

И аз се борих с това няколко дни :)))

Грешката се оказа, че не бива във функцията да се hardcode-ва 60000.

Вместо това трябва да го замениш с threshold_gain, за да може формулата да изчислява не само за стойност 60000, а за каква да е стойност.

Явно има скрит тест, който прави проверка с друга стойност за threshold_gain, а формулата ти написана така внаги ще дава резултат само за 60000.

А също във формулата може да кръстиш резултата по различен начин.

Например нещо такова:

def get_num_people_with_higher_gain(dataframe, threshold_gain):
    # YOUR CODE HERE
    result=dataframe.capital_gain[dataframe.capital_gain>=threshold_gain].count()
    return result 

Поздрави,

Magggie

0
10/01/2018 17:15:11
monika_bachvarova avatar monika_bachvarova 17 Точки

Много ти благодаря!

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 948 Точки

значи в python и по принцип както са направени тестовете всички тея думи low high images това са кwargs тоест пазят позиция за нещо. Сега нашата роля е да напишем правилно метода които се иска от нас а после python сам ще имплиментира стринга или числото което му е подадено като treshold или каквото е там. И ако нещо гръмне тогава ще е виновен Данчо че си е сбъркал тестовете а не ние :Д в всички лабове ги има тези placeholders така или иначе.

0