Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IliyanBoshev avatar IliyanBoshev 1 Точки

Progaming Basic Java въпрос за квадрат от звездички

package IntroProgramingOne;


import java.util.Scanner;

public class Squarof{
    public static void main(String[] args) {

        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        int star = scanner.nextInt();

        for (int i = 0; i < star; i++) {
            System.out.print("*");
       

        }
    }
}

 

Опитвам се да реша последната задача от първия урок по Programing Basic Java но ударих на камък.

Къде ми е грешката ?

Като стартирам ми показва тази грешка

Error:(19, 1) java: class, interface, or enum expected

Тагове:
0
Programming Basics 10/01/2018 20:02:35
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Освен, че печата само един ред звездички не виждам защо да гърми. Погледни да нямаш друг клас, който да ти е с грешки и подчертан с червено.

Ето едно решение на задачата : 

https://pastebin.com/RsFVvbKw

0
IliyanBoshev avatar IliyanBoshev 1 Точки

Проблема вече ми е друг :)

Сега не ми гърми, обаче въвеждам примерно число 4 и не ми печата звездички, а ако въведа още едно число ми го умножава.

Сега ще погледна решението да видя къде греша

Благодаря за бързия отговор

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Това ми говори, че ти стартира друг клас със задачата за лице на правоъгълник, например :) Цъкни в полето на кода с десен бутон на мишката и тогава в прозореца, който излиза - "Run"

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.