Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

CoolB avatar CoolB 0 Точки

Защо при мен се получава така че 25/4=6.25 и 25/4.0=6.25 ?

Здравейте на всички. Моля да ми дадете отговор на въпроса: "Защо при мен се получава така че 25/4=6.25 и 25/4.0=6.25 ?"
Според лектора Наков в курса "Programing Basic" - C#  от октомври месец 2017 г. при решаване на задача от делене

например 25/4 = 6 остава остатък 1 и на екрана трябва да се изобрази резултат 6.
А ако 25/4.0 = 6.25 без остатък, на екрана трябва да се изобрази резултат 6.25

ето и готов код от мен:
https://pastebin.com/q7uKRkqG

кода е писан на Visual Studio Comunity 2017 инсталиран на Windows 7 x 64bit laptop

Благодаря на отзовалите се!

Тагове:
0
Programming Basics 11/01/2018 15:43:45
VeselinovStoyan avatar VeselinovStoyan 1 Точки

Промени кода и замести Var с Int , ако ти дава грешка означава , че някъде смяташ Int с Double и не ти го преобраща автоматично (и да го прави ще е пак Double ) . 

Наложи Int , var е променлива която реагира според въведените стойности ! 

Ако пък искаш да е Var ... кастни резултата , пиши в Google "How to cast in C# " ще ти излезне това което търсиш .

Keep Calm and Learn Coding :) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.