Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lapd87 avatar lapd87 103 Точки

[Homework] Data Definition and Data Types - 15. Problem - SoftUni Database

Вече имам чувството че нищо не разбирам и за всичко имам нужда от побутване :D

Сега judge ми дава Compile time error с Object reference not set to an instance of an object. Някакви идеи какво ще рече? При мен си се зареждат нещата супер.

https://pastebin.com/pY2E3wNM

0
Databases Basics - MySQL
sasbgmob avatar sasbgmob 21 Точки
Best Answer

Мога да те посъветвам да направиш следното:
1. Размени местата на AUTO_INCREMENT  PRIMARY KEY,
2. Свали всички ALTER ....Нека бъдат след дефинирането на всички таблици

3. Имаш поле TEXT за което ако не греша не е валидно да обявяваш че е NOT NULL(споменаваха го в предишни курсове).

Пробвай тези неща и предполагам че ще даде някакви точки. УСПЕХ ако се наложи ще споделяме :)

1
02/02/2018 02:20:08
sasbgmob avatar sasbgmob 21 Точки

А може и да очаква да вкараш FOREIGN KEY в дефинициите на  самите таблици. Ако са там не гърми минава, пробвах го!!!

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Благодаря колега! Само преместих първия FK най-отзад и мина 100/100.

Ако някой може да ми обясни защо се получава така? Не виждам логика при положение че 

ALTER TABLE `addresses`
    ADD CONSTRAINT `FK_addresses_towns`
    FOREIGN KEY (`town_id`) REFERENCES `towns`(`id`);

се отнася за вече създадени таблици...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.