Loading...
VasilDrenski avatar VasilDrenski 0 Точки

Programming Fundamentals - Methods, Debugging - 11.Geometry Calculator

Здравейте,

Задачката изисква да се реши с методи. 

" Write a program that can calculate the area of four different geometry figures - triangle, square, rectangle and circle.

On the first line you will get the figure type. Next you will get parameters for the chosen figure, each on a different line:

  • Triangle - side and height
  • Square - side
  • Rectangle - width and height
  • Circle - radius

The output should be rounded to the second digit after the decimal point: "

Понеже реших да разбия всичко на методи излеза следния проблем. Главния Main метод извиква метода, които определя каква е фигурата, като за всяка една от if - else if проверките съм направил методи за калкулациите на отделните фигури.

Проблема излиза от там, че метода който чете фигурата трябва да върне и резултата, но входната информация е в string а резултата е в double, така метода ми се подчертава и не иска да се компилира.

Това е кода - https://pastebin.com/wd3uf8Wb 

Благодаря предварително. smiley

Тагове:
0
Programming Fundamentals
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Случайно, някой да знае какъв е първия тест на тази програмка, тъй като само той ми гърми и ми връща 80/100. https://pastebin.com/P6tdSEXH

0
Plamen95 avatar Plamen95 11 Точки

Здравей,

Грешката ти е във формулата за квадрат. Умножаваш страната по 4, а трябва да я повдигнеш на втора степен.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Мммда, прав си. Благодаря за помощта! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.