Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tristarjet avatar tristarjet 0 Точки

Deer of Santa от изпита на 16.12.17

Здравейте! Взех да решавам въпросите от изпита по "Основи на програмирането", който се е провел на 16 декември 2017. Втората задача ми дава 81 точки в Judge. Ще ви бъда благодарен ако ми кажете къде греша. 

Това е моят код: https://pastebin.com/BAzhj2EA

 

Тагове:
0
Programming Basics with Java
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Пробвай 15 и 16 ред да са:

double foodLeft = Math.floor(foodLeftKg - totalFood);
double foodNeeded = Math.ceil(totalFood - foodLeftKg);

0
tristarjet avatar tristarjet 0 Точки

100/100 Благодаря! На закръгляването се издъни явно. 

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Ами до колкото помня условието беше при единия случай да се закръгли към по-ниското ако не е цяло число резултата, а в другия към по-високото. А при нормално закръгляне стават разминавания.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.