Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IvaGeorgieva9696 avatar IvaGeorgieva9696 1 Точки

Имам проблем с кода->[Основи на програмирането]->Simple Calculations-> [7]->Лице на правоъгълник в равнината.

Привет на всички!

Моля да ми помогнете със следния код:

 

               
               var x1 = Math.Abs(double.Parse(Console.ReadLine()));
               var y1 = Math.Abs(double.Parse(Console.ReadLine()));
               var x2 = Math.Abs(double.Parse(Console.ReadLine()));
               var y2 = Math.Abs(double.Parse(Console.ReadLine()));
               var sideA = Math.Max(y1, y2) - (Math.Min(y1, y2));
               var sideB = Math.Max(x1, x2) - (Math.Min(x1, x2));
               var Area = sideA * sideB;
               var Perimeter = 2 * (sideA + sideB);
               Console.WriteLine(Area);
               Console.WriteLine(Perimeter);

 

при първото изчисление на координатите иходът(за лицето) е: 1600 (а трябва да е 1500) .Нагледно, кодът е ок, и се чудя какво не е наред?

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Премахни Math.Abs от приемането на входните данни. Иначе ако въведат отрицателно число ти се разминават сметките.

0
23/02/2018 12:27:08
IvaGeorgieva9696 avatar IvaGeorgieva9696 1 Точки

Направих го, но пак излиза същият резултат.

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Какви са входните данни?

0
23/02/2018 13:27:24
IvaGeorgieva9696 avatar IvaGeorgieva9696 1 Точки

Входните данни са следните:

60, 20, 10, 50.

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Не би трябвало наистина да ти вади 1600 с този код. Да не би да си имала някакъв стар код и случайно да пускаш него. Ако не знаеш още как се дебъгва накарай го да принтира sideA и sideB. Реално 1600 би се получило ако вади от x1 y1 и от x2 y2, а в кода ти не е така.

0
IvaGeorgieva9696 avatar IvaGeorgieva9696 1 Точки

Оказа се прав- пропуснала съм да обявя проекта за Start Up и затова не ми излизаха сметките :D:D Много ти благодаря за помощта! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.