Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

martin0124 avatar martin0124 6 Точки

1. Изпитна задача foto picture

Здравейте, все до 50 точки стигам на тази задача много съм близо, но не мога да разбера къде бъркам и малко помощ ако може за оптимизиране на кода, че стана много дълъг и кашата става пълна ако може с if else  без switch проблема ми е някъде във формулата за онлайн поръчките ама не мога да разбера къде

Предварително благодаря

0
Programming Basics
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

А условието?

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Ето линк https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/750#2 :)

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Готово направих го 100/100 ама стана ужасно сигурно може да се оптимизира моля за съвет този код прилагам новото решение https://pastebin.com/sLSiRPky

0
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

Може и така:

https://pastebin.com/De4bXdBJ

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

 А може ли малко разаснение защото този начин ми е труден, а е най добрият и най бърз, но все още не мога да мисля във в switch case повече съм на if и защо price *= (1 - 0.05); заради процентите ли и на предната задача го бяхте направили така и на разбрах причината

Благодаря

0
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

switch case се използва, когато има конкретен брой случаи в зависимост от стойността на зададената променлива. В примера typeShoots е променливата, която може да има стойности "9X13":, "10X15":, "13X18": и "20X30". В зависимост от стойността, в съответния case се изпълняват зададени действия, които завършват при достигане на break; В случая в зависимост от размер ана снимката се задава стойност на цената.

Има и още един ред в синтаксиса, който тук не е използван, а именно какво се прави, когато променливата (в случая typeShoots) не е с нито една от изброените стойности в case. Редът е default: ...оператори... break;

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.