Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stanil7 avatar Stanil7 -1 Точки

Задача: смяна на плочки

Задача: смяна на плочки

Хараламби има събрани пари, с които иска да смени плочките на пода в банята. Като подът е правоъгълник, а плочките са триъгълни. Напишете програма, която да пресмята дали събраните пари ще му стигнатОт конзолата се четат широчината и дължината на пода, както и едната страна на триъгълника с височината към нея. Трябва да пресметнете колко плочки са нужни, за да се покрие пода. Броят на плочките трябва да се закръгли към по-високо цяло число и да се прибавят още 5 броя за фира. От конзолата се четат още – цената на плочка и сумата за работата на майстор.

Входни данни

От конзолата се четат 7 реда:

  • Събраните пари.
  • Широчината на пода.
  • Дължината на пода.
  • Страната на триъгълника.
  • Височината на триъгълника.
  • Цената на една плочка.
  • Сумата за майстора.

Всички числа са реални числа в интервала [0.00 … 5000.00].

 

Тестване в Judge системата

Тествайте решението си тук: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/517#1.

Това е моето решение: https://pastebin.com/e33JcGxy .

Може ли някой да ми обясни къде ми е грешката на тази лесна по принцип задача. Не мога да разбера къде може да има грешка ? В Judge  ми дава 40/100.

Тагове:
0
Programming Basics
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

Когато използваш var при присвояване на изчислени стойности на нови променливи, тогава не е много ясно каква по вид е числовата стойност на новата променлива. Затова на тези места сложи също double и направи форматирането при извеждане на резултата.

0
05/03/2018 21:17:34
Stanil7 avatar Stanil7 -1 Точки

Не става.. дава 20/100.

0
Stanil7 avatar Stanil7 -1 Точки

Работи. Странно.. аз направих същото, но с мен не работеше.. Мерси много за помощта и времето, което отдели.yes

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.