Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Не успях да открия конкретен проблем в кода ти, но при толкова много фейлнали тестове, най-вероятно имаш по-генерален проблем. Провери си още въднъж стринговете за грешки, а за всеки случай добави и проверка за null входен параметър в сетърите (не помня дали имаше входни данни с липсващи елементи към тази задача).

0
18/03/2018 15:56:59
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

В стринговете на ексепшъните не би трябвало да имам грешки, защото даже от теб ги копнах :)

Какво имаш впредвид за проверка за null? Нали правя проверка за дължина на стринга... ако беше null щеше да хвърли ексепшън проверката

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Идеята ми беше, че ако някой от параметрите е null, при работа с него програмата ще хвърли NullPointerException, който ще бъде обработен по различен наичин. Сега си погледнах кода и нямам такива проверки, което означава, че броят елементи и типа им е винаги валиден в тестовете.

Забелязах, че сетърите ти се казват по друг начин. Пробвай да им сложиш дефолтните имена спрямо името на полето, което сетват, в случай, че ги проверяват с Reflection в Judge. Виж и дали access модифайърите на методите са като моите (понякога имa и такива тестове).

Ако пак не мине, пускай моето решение и давай нататък. Няма смисъл да се губи време за такива неща :)

0
18/03/2018 18:42:02
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Пак огледах всичко и пак не минава... проемних някой работи но файда, повече промени си е все едно да копна твойто... За съжаление не съм карал Java Advanced и материята си ми е нова и тъмна индия донякъде :D

Благодаря ти за отделеното време все пак !

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Пак огледах всичко и пак не минава... промених някой работи но файда, повече промени си е все едно да копна твойто... За съжаление не съм карал Java Advanced и материята си ми е нова и тъмна индия донякъде :D

Благодаря ти за отделеното време все пак !

0
19/03/2018 10:34:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.