Софтуерно Инженерство
Loading...
emilia98 avatar emilia98 91 Точки

Unit Testing - Exam Problems

Здравейте,

Решавам задачи от Unit Testing от минали изпити на JavaScript Advanced и явно някъде много бъркам, защото нищо не се получава. От няколко дена насам не успявам да ги докарам, затова имам нужда от няколко насоки (не от решения).

Link to Add/Swap/Shift Left/Shift Right

(JS Advanced 13 Nov 2016)

Link to Add/Delete In List

(JS Advanced 6 Nov 2016)

Това са двете решения, които се опитвам да нагодя, така че Judge-ът да ги хареса. Ще се радвам да чуя всякакви идеи (най-вече умни и приложими, разбира се).

Тагове:
0
JS Core
IvayloIvanovV avatar IvayloIvanovV 83 Точки

Трябва да внимаваш за граничните случай, няма нужна да правиш 100 теста за едно и също нещо.

Трябва да предвидиш какво е изпуснал автора на дадения тест, например :
Имаш в условито index < 0, но в даден тест са написали index <= 0, твойте тестове трябва да са с index = -1 и index = 0, и съответно да връщат коректния резултат.

Една от уловките е и да проверяваш дали всичи неща са включени в даден тест. Съответно ако имаш в условието .add(), .remove(), .getElement() и други функции, трябва да провериш дали ги има в теста на автора. Това най-често става с .hasOwnProperty() или type of.

Дано да съм ти помогнал и успех! smiley

2
14/04/2018 00:33:35
emilia98 avatar emilia98 91 Точки

Благодаря, колега, определено ми помогна!

Наистина, тотално изключих за проверките дали даден метод съществува. 100-те теста ги направих, защото не знаех къде гърми, но вече разбрах защо се получават така нещата.

0