Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

al_ribone avatar al_ribone 1 Точки

Добре де. Имам следния въпрос в случая джъдж какво гледа формулата по, която се изчислява или резултата? Щото решенията си изглеждат работещи въпреки, че дава 30/100.
Това е първото, което написах : https://pastebin.com/Pj7mqyir и резултатите от въвдените числа ми изглеждат еднакви. Темата е стара, но дано някой може да ми разясни нещата. :))

0
19/04/2018 20:09:28
StefanStoevStoev avatar StefanStoevStoev 0 Точки

Аз я реших токущо. Много е интересна и полезна. Реших да не ползвам методи защото не сме ги взели и второ защото наученото е напълно достатъчно да се реши задачата, просто трябва добър алгоритмичен план. Първото важно нещо е да разберем, че средният сегмент трябва да е четно число, тоест итерациите в цилките винаги да са четни, този проблем го реших с 2*n. Вторият важен извод е повече от тривиален - деленето на променливата от целочислена става пак целочислена, тоест при поредни стойности на променливата 5 / 2 = 2 и 6 / 2=3, ако искаме 5 / 2 = 3 и 6 / 2 = 3 допълвам функцията с (n + 1) / 2 и добавям цифра ако целя опреден брой итерации +1 или +2. Зависимостите са изцяло линейни. 

Ако искаме да прескочим с една стъпка (ако условието го изисква или е в услуга на нашият алгоритъм), тоест да са еднакъв брой итерации не 5 и 6 ами 6 и 7, просто добавяме към числителят 1  - (n+1) / 2, така се получава 6  / 2 = 3 и 7 / 2 = 3.

 Трябва да отбележа и нещо много важно при конструирането на цикли 6/2 не е равно на 3/2 + 3/2, както е в математиката. От тук нататък всичко е въображение.

https://pastebin.com/ARhqnSd5

Сигурно може да се оптимизира още, но нямам време за това. Важни са изложените горе концепции.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.