Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

WestsideBG avatar WestsideBG 55 Точки

Грешка в задача от допълнително упражнение.

Здравейте, открих грешка, която на мен ми изяде душата, защото нямаше никаква логика задачата, но все пак открих логиката и реших да постна задачата в Judge. И като по чудо judge ми даде 100/100, а пък от input-а в упражнението ми дава FormatException... 

Та, за да не Ви яде нервите и на Вас, реших да споделя кода и случайно някой от екиппа ако види темата, ще е добре да го поправи.

Задача 12. Beer Kegs:

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/20631/more-exercise-problem-descriptions-programming-fundamentals-january-2018

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace DataTypesLab
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int n = int.Parse(Console.ReadLine());
            string biggestKeg = "";
            double biggestVolume = 0;


            while (n > 0)
            {
                string model = Console.ReadLine();
                float radius = float.Parse(Console.ReadLine());
                int height = int.Parse(Console.ReadLine());

                double currentVolume = Math.PI * radius * radius * height;

                if (currentVolume > biggestVolume)
                {
                    biggestVolume = currentVolume;
                    biggestKeg = model;
                }

                n--;

            }

            Console.WriteLine(biggestKeg);
        }
    }
}

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
Thedi avatar Thedi 200 Точки

Здравей.

Когато се въвеждат дробни числа има значение от настройките на Windows-a ти. 
В настройките може да се сложи какъв знак да се зачита за десетичен разделител ("," "." "/") и каквото си харешеш.
В случай при който при теб е настроено да работи примерно с ".", а пък в условието е написано числото с "," ако копираш от условието ще ти даде грешка понеже то очаква да му дадеш число с точка.
Judge си е настроен спрямо това което си му дават и за това там ти дава всичките точки.

Може да намериш настроиките в
Clock, Language and Region -> Region -> Addition Settings -> Deciaml Symbol
Снимка: https://prnt.sc/j8u0gt

Там можеш да си го промениш на запетая/точка за да може да си копираш директно от задачите.

0
WestsideBG avatar WestsideBG 55 Точки

Здравей. Благодаря ти, но според мен това не е проблема.

3
Keg
1
10
10
Keg
2
20
20
Keg
3
10
30

Аз в този input не виждам никъде дробно число, но ми дава:

3
Keg

Unhandled Exception: System.FormatException: Input string was not in a correct format.
   at System.Number.StringToNumber(String str, NumberStyles options, NumberBuffer& number, NumberFormatInfo info, Boolean parseDecimal)
   at System.Number.ParseInt32(String s, NumberStyles style, NumberFormatInfo info)
   at System.Int32.Parse(String s)
   at DataTypesLab.Program.Main(String[] args) in C:\Users\WestsideBG\source\repos\DataTypesLab\DataTypesLab\Program.cs:line 14
Press any key to continue .

Напълно сигурен съм, че ми тръгва тази задача.. :D

0
zharkospasov avatar zharkospasov 0 Точки

Проблема е че примерния Input в условието на задачата е сгрешен - защото е от четири реда след взимането на броя кегове. Иначе джъджа си ги дава три. Затова ти гърми.

0
VasilK avatar VasilK 40 Точки

Привет,

Условието е ок. Проблема е в word таблицата, от текст Keg 1, пренася 1 на нов ред заради липса на място вдясно. Разпъни таблиците.

0
01/02/2019 08:55:55
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.