Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Danisimo avatar Danisimo 1 Точки

Web Fundamentals VS JavaScript for Front-End.

Здравейте,

Наскоро приключиш JS Core модула и имам един месец дупка до JS Web. Иска ми се в свободното си време да излгедам един курс по front-end, защото познанията ми по html и css са доста базови към момента. Във връзка с това се чудех, кой курс смятате, че би ми бил по полезен?

Прегледах програмите им. В JS for front-end ще се учи JS от началото, DOM-манипулация и ajax заявки. Тези неща съм ги минавал и най-вероятно няма да са ми полезни, но там се набляга на css и bootstrap, което сигурно ще ми е полезно.
От друга страна в web fundamentals се набляга доста на html и семантика, което също е доста важно.

Какво бихте ме посъветвали?

Тагове:
0
Web Basics
debono avatar debono 56 Точки
Best Answer

Здравейте,

Курсът web fundamentals е много добре организиран, тъй като се провежда в този формат от началото на 2017 г. и е изпипан много добре. Не се набляга само на HTML и семантиката, а на всичко, което Ви е необходимо, за да придобиете фундаментални знания по HTML и CSS. Препоръчвам Ви курса, тъй като ще излезете с доста добри знания по дадената материя. Има много упражнения, вкл. и лабове, упражняват се основните техники при структуриране на страницата и нейното стилизиране. Във втората част на курса (JavaScript for front end) се учи малко bootatrap, малко sass и less, както и Dom манипулации, jQuery и т.н. Софтуни още "настройва" този курс, поне според мен, така че не очаквайте нещо съществено. Но първата част (web fundamentals) Ви я препоръчвам.. 

0
26/04/2018 22:19:13
Danisimo avatar Danisimo 1 Точки

Благодаря за изчерпателните отговори. Мисля да изгледам целия web fundamentals и само часта с bootstrap от JS for front-end. Другото съм го правил в JS core.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.