Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

martin0124 avatar martin0124 6 Точки

View Data Grid

Здравейте,

Как сте по празниците аз се заиграх с едно Windows form проложение правя си address book просто за тренировка, но  имам save button, който нищо не сейфа искам да го направя да сейфа в файл и да илиза в клетките на дейта грида има в нета  това онова, но не мога да го пригодя за моя код, а също така и с open-a да си отварям файла .Мисля че е нещо лесно и не мога да го видя имам още много да уча

Прилагам код https://pastebin.com/ifT2MFde

Благодаря на всички и весели празници

Тагове:
0
Общи приказки
Quake3 avatar Quake3 546 Точки
Best Answer

Здравей,

Едно решение би било да се използва: BindingList
В DataGridView / Edit Columns, на всяка една от колоните за DataPropertyName присвои съответното име (предполагам същото като на Design Name - name, surname...) и пробвай с този код. В клас Data, променливите стават пропъртита. В Load, запълваш BindingList с инфо от Person.

 

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Супер е много благодаря весел празник пожелавам.Аз после ще си поиграя с search button.

 

1
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Весели празници и на теб! :)

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Здрасти, направих search button обаче искам като селектира реда да го качва най-отгоре какви ли не щуротии има из нета и не пали някакви идеи :) ето кода на search button-a https://pastebin.com/PTiK73hQ

Ей там в ифа трябва да е нещо :)

Бира от мен като запали ;)

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Направих го по този начи:

GRID.FirstDisplayedScrollingRowIndex = GRID.SelectedRows[0].Index;  :)

 

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Здравей, малко късно видях, че си писал.
Сега всичко е както трябва, нали?

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Да да всичко е ок аз все още дължа бира :)

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Сега правя импорт буртон от ексел обаче ми създава различна таблица аз искам да се импортира в същата а не да прави нови клетки с нов header f1 f2 f3... така си кръщава header-a  ако се сещаш нещо прилагам код https://pastebin.com/AJ3jTx5t a пък за бирата като дойда за изпит ще черпя

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Здравей, 

искаш да се добави към съществуващата таблица ли?

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Да точно, пък аз създавам нова до старата и става тъпо, не мога да избегна това DataTable dt = new DataTable(); може би цялата логика ми е грешна btw dt е тъпо име на променлива трябва да е datatable или нещо си :) пробвах this.GRID.DataSource = dt.DefaultView[0]; , но това трие всичко не става.

Трябва някак си да влезе в bindinglist ако се сещаш създавахме такъв

Хайде лека вечер

 

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Трябва да излизам, но виж: това ли се иска. Копирах от тук.

0
14/05/2018 00:42:48
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Здрасти, трябва да импортирам файл при импортиране създава втора таблица чисто нова с header F1 F2... тоест таблица до таблицата вместо данните да влязат в старата таблица 

 

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

По-горният код  не върши ли работа? При мен работи както го описваш. Силно ти препоръчвам да експортнеш към CSV файл, който пък можеш да импортнеш в какви ли не апликации.

0
13/05/2018 23:39:52
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Не бачка връща ми този exception https://pastebin.com/2aCFsPJB  Не може ли да вкарам данните от новата таблица в клетките на старата и да изтрие новата някак със if и else if конструкция Или клетките на новата да са равни на старата в смисъл cell1newtable=cell1oldtable нещо такова

0
14/05/2018 21:26:01
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Създай таблица и я запиши, като ползваш кода по-горе и после пробвай да я отвориш. Имаш добавено Microsoft.Office.Interop.Excel в references, нали?

С какъв Excel си? Пробвай да смениш connectionString примерно на някой от: тук.

Виж и тази тема.

 

0
15/05/2018 21:47:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.