Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mityo.georgiev avatar mityo.georgiev 2 Точки

Judge question

Здравейте,

 

Реших да направя 

 

Problem 4.            Beverage Labels

 

Write a program, which reads a food productname, volume, energy contentper 100mland sugar content per 100ml. Calculate the energyand sugar contentfor the given volumeand print them on the console in the following format:

 

Name – as per the input

Volume – integer, suffixedby “ml” (e.g. “220ml”)

Energy content – integer, suffixedby “kcal” (e.g. “500kcal”)

Sugar content – integer, suffixedby “g” (e.g. “30g”) 

 

На  Java, но ми дава грешка при част от тестовете. Ето това е сорсът, който ползвам

https://pastebin.com/fYYkWVhG

 

Същият сорс написан на C# ми минава без никакви проблеми.

Подозирам че е заради формата на текст-а, тъй като double-те ми излизат с .0 на края съм форматирал изходът си, но не мога да съм сигурен, че заради това ми гърмят част от тестовете, тъй като когато ида на детайли ми излиза само:

 

Zero test #1 (Correct answer)

The zero tests are not included in the final result.

Time used: 0.049 s

Memory used: 6.68 MB

Zero test #2 (Correct answer)

The zero tests are not included in the final result.

Time used: 0.043 s

Memory used: 6.68 MB

Zero test #3 (Correct answer)

The zero tests are not included in the final result.

Time used: 0.051 s

Memory used: 6.68 MB

Test #1 (Incorrect answer)

Time used: 0.031 s

Memory used: 6.68 MB

Test #2 (Incorrect answer)

Time used: 0.045 s

Memory used: 6.68 MB

Test #3 (Incorrect answer)

Time used: 0.031 s

Memory used: 6.68 MB

...

 

Без да мога да видя някакви детайли от самите тестове.

Въпросът ми е има ли начин да видя какви тестове са се пускали и съответно какво не е наред.

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Проблемът наистина идва от форматирането и в случая си му задал само един символ след точката, което ще ти закръгля останалите, а това не се очаква от условието. Можеш да го смениш на 0.###### и ще мине. За съжаление често ще ти се случва да се срещаш с подобни проблеми ако решиш да си пишеш задачите на Java, тъй като очакваният изход на задачите от модула е съобразен със спецификите на C#.

0
mityo.georgiev avatar mityo.georgiev 2 Точки

Здр,

Направих друго. Проверявах дали числата са цели и ако са цели каствам double-те към int и тогава нямаше проблеми.

Интересно ми е дали ако на изпита решим да пишем на различен от C# език ще имаме същите проблеми.

Понеже мн повече време би заминало да се докара output-а да мимикира този на C#, отколкото да се решат самите задачи.

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Да, това с проверките също е вариант, примерно x % 1 == 0 е интересен начин за това (връща true за цяло число). Иначе за изпита поне би трябвало да са съобразени тези неща, но може би ще е добре да се включи и някой колега, който е решавал изпити на Java. Все пак бих ти препоръчал да си пишеш на C#, защото е по-лесно и удобно да се работи на езика, на който се водят лекциите. Също така дори и да си решил твърдо да продължиш с Java, ще ти е полезно да се запознаеш със C# и да имаш база за сравнение с Java-та след това. 

0
16/05/2018 09:50:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.