Loading...
Papsi avatar Papsi 3 Точки

Задача Fitnes Card !!! Java Programing Basiscs PROBLEM !!!

Здравейте колеги,със скромните знания с който разполагам успях да напиша въпросната задача НО!!!

Джъдж ми дава 90 точки !!!

Всички тестове минават с изключение на един, опитах какво ли не, не дава  и не дава тоя Джъдж.

Понеже се изчерпах а искам да разбера къде греша ще съм благодарен да  споделите вашето мнение.

Благодаря предварително.

 

 https://pastebin.com/EX4XYCHH

 

Тагове:
0
Programming Basics 16/05/2018 15:26:54
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Имаш и друга грешка в кода, макар, че в случая не е от значение. В условието сумата пари, с които се разполага е реално число, а ти го четеш като цяло int sum. Аз ти преработих малко кода с switch вместо if , става доста по- прегледно; https://pastebin.com/GWp27KEQ

0
Papsi avatar Papsi 3 Точки

Супер ще огледам решението което си ми пратил.

За сега искам да свикна със if /elsA че двата метода ми идват повече.

Знам че би трябвало да е по лесно и скоро го мятам и негоyessmiley

0
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Ами виж, не е задължително да ползваш switch, има програмисти с много години опит, които никога не го използват. Аз го ползвам, когато имам повече от 1 - 2 else if проверки, а също казват, че от гледна точка на производителност switch е малко по-бърз от стандартния if-else, но определено и с двата метода се постигат същите резултати накрая. Иначе нищо сложно не е, като го разпишеш няколко пъти и ще свикнеш. 

0
Papsi avatar Papsi 3 Точки

О аз определено искам да го усвоя но за момента съм решавал с ИфЕлс  повече задачи а още не се усещам уверен в това което правя, като свикна

и се науча с едното ще премина към другото за да мога да както теб да имам избор и да мога да преценям кое ще ми е по полезно в дадена задача.

Разгледах решението което си ми пратил, харесвами по изчистено и опростено изглежда така че определено ще ми е полезно когато започна да решавам със суйч.

Благодаря още веднъж, аз съм в онлайн форма на обучение и честно казано оценявам колко полезни биха ми били менторските срещи така че всеки отоговор във форума ми е ценен.yes

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.