Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Velizar961 avatar Velizar961 -1 Точки

Cinema - Programming Basic

Пробвах да напиша програмата с  if но ми излиза като "лимит на време" . Реших да пробвам да я напиша с switch-case но не излизат вярни резултати?

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Cinema
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            string typeMovie = Console.ReadLine();
            int r = int.Parse(Console.ReadLine());
            int c = int.Parse(Console.ReadLine());

            double price = (0.0);

            switch (typeMovie)
            {
                case "Premere":
                    price = 12.90;
                    break;
                case "Normal":
                    price = 12.90;
                    break;
                case "Discount":
                    price = 12.90;
                    break;

                    
            }

            double result = (r * c) * price;

            Console.WriteLine($"{result:F2} leva");

        }  
    }
}

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки
Best Answer

В този код си дал едни и същи стойности и в трите случая, което не е каквото трябва да се направи предполагам. Също така ще е хубаво ако си пускаш кода в pastebin, за да е по-приятно за четене.

0
16/05/2018 18:54:45
Velizar961 avatar Velizar961 -1 Точки

Благодаря за отговора по темата. Мисля, че грешката при стойностите стана когато се опитвах да оправя кода но явно е станало обратното :Д.

Но дори след като стойнностите са оправени ми излиза резултат он 0.00.

 

https://pastebin.com/xhFJugtQ

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Ако ти излиза резултат нула, то вероятно не ти влиза в никой от трите случая и price си остава нула. Виждам например, че на първия case си написал "Premere", вместо "Premiere" както предполагам би трябвало да е (не знам коя е задачата) и ако си тествал с този вход ще ти излезе нула.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.