Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Danisimo avatar Danisimo 1 Точки

CSS vh и vw единици или проценти?

Здравейте,

Докато си играех с различни CSS пропъртита попаднах на единиците vh и vw. Използвах ги най-вече, за да накарам един елемент да стои на целия екран на браузъра. До колкото тествах и четох в нета тези единици са доста полезни. Отправната им точка винаги е размера на браузъра (за разлика от процентите, които гледат размера на контейнера си), могат да се ползват и за текст (за разлика от процентите, които при използване за оразмеряване на текст ползват дефолтния размер като отправна точка).

Като цяло видях само позитиви и никакви негативи. В СофтУни когато се говори за responsive design се говори основно за проценти. Има ли причина да ползвам проценти пред vh/vw и каква е тя? Някой недостатък, който не съм открил? Не се поддържат?

Тагове:
0
Web Basics 12/05/2018 11:53:11
arcsales avatar arcsales 3 Точки

Мисля, че ти сам си отговорил на въпроса си.
Те са различни неща и следователно се ползват за различни работи.
Предполагам уроците, които ще вземем са насочени към цялостен дизайн и оразмеряване, където повечето елементи трябва да прилягат един към друг, а в случая елементите vh/vw според мен биха били полезни при създаване на модали, изкачащи прозорци и други допълнителни неща, които не са част от основния дизайн.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.