Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Интересна задача за начинаещи

Здравейте мисля че видях някъде където може да предлагаме задачи, но не мога да го намеря. Ето го моето предложение само за начинаещи които са минали урока Прости Пресмятания:

Мотоциклет харчи 5.5 литра/100 км. , цената на бензина е 2.10 лв.

Да се напише програма в, която потребителят въвежда километри като аргумент и изчислява разхода за въведените от потребителя километри. Да се закръгли до 2 цифри след десетичната запетая

Пример

вход 12, изход 1.39 lv.

вход 40, изход 4.45 lv.

12 км = 1.39 lv.

40 км = 4.45 lv.

 

Ето го и моето решение със Javascript, вероятно има и по-кратки

https://pastebin.com/nGFfVCfq

Тагове:
1
Programming Basics 22/05/2018 14:41:04
PlamenPanayotov avatar PlamenPanayotov 4 Точки

Ето моето решение с Java. Обаче при вход 40км, резултата ми е 4.62, а не 4,45. Смятам го с елката и пак и 4,62. Иначе при 12км ми излиза 1,39. 

https://pastebin.com/2rPbHFmd

0
mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Всичко е точно, това е така защото в моето решение намалих малко разхода на 5.3 литра / 100 км. тъй като в действителност мотора ми харчи 5.3 

При 5.5 излиза 4.62 лв.

 

П.С. Сега както се вдигат цените на горивата резултатите ще са съвсем различни : )

А калкулатора е удобен става и за автомобили. По принцип на C# може да се компилира и направи като *.exe

А има ли начин да си я компилирам от JS в .exe ? Още по-добре би било в мобилно приложение, но  ще са необходими малко повече знания. А и вероятно вече има такава

0
25/05/2018 22:53:36
qwertyto avatar qwertyto 15 Точки

Има, нарича се калкулатор колега

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.