Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StoyanS avatar StoyanS 1 Точки

Programming basics C#- predishni zadachi ot priemen izpit Първа задача от изпита на 25 юни 2017.

Zdraveite, nqkoi bi li mi pomognal sus zadacha 20 ot dolniq link:

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/31187/exercise-problem-descriptions-programming-basics-with-csharp-may-2018


Reshenieto mi e slednoto no mi dava samo 20 tochki!! :(((

 

 

 static void Main(string[] args)
        {
            double numberofdays = double.Parse(Console.ReadLine());
            double numberofbakers = double.Parse(Console.ReadLine());
            double numberofcakes = double.Parse(Console.ReadLine());
            double numberofgofrette = double.Parse(Console.ReadLine());
            double numberofpancakes = double.Parse(Console.ReadLine());

            double cakeprice = 45;
            double gofrette = 5.80;
            double pancake = 3.20;

            double valtotalperbakerday = numberofcakes * cakeprice + numberofpancakes * pancake + numberofgofrette * gofrette;
            double totalsumallbakers = valtotalperbakerday * numberofbakers * numberofdays;
            double costs = totalsumallbakers * 1 / 8;
            double netrevenue = totalsumallbakers - costs;
            Console.WriteLine(netrevenue.ToString("N2"));

 

Mersi!
 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics with C#
Quake3 avatar Quake3 546 Точки
Best Answer

Пробвай да смениш формата на извеждане. Примерно на:  Console.WriteLine("{0:0.00}", netrevenue);

0
StoyanS avatar StoyanS 1 Точки

Mersi, proraboti!  Any idea zasto zaradi posledniq red mi vze tolkoz mnogo tochki ili po kakvo se razlichava, stoto s predishnata komanda pak go dokara do dve desetichni?

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

По спомен: мисля че с N2, извежда нещо като 100,234.45    , вместо 100234.45.

Предполагам, че понеже, judge очаква точно определен output, не получаваш точки при различен.

0
StoyanS avatar StoyanS 1 Точки

Da, taka e, imashe zapetaq po sredata. Mersi za pomoshta!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.