Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

summer_anj avatar summer_anj 1 Точки

Judge System - Compile time error

Някой има ли представа, защо получавам compile time error в judge системата, при положение че съм проверила query-то в MSSQL и MySQL сървъра си локално.
 

CREATE TABLE Minions (
    Id INT PRIMARY KEY, 
    [Name] NVARCHAR(50) ,
    Age INT
)


CREATE TABLE Towns (
    Id INT PRIMARY KEY,
    [Name] NVARCHAR(50) 
)

 

Тагове:
0
Databases Basics - MySQL
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Чудя се, може ли да е затова, че няма NOT NULL за primary key.

Пробвай и така:

ID int NOT NULL,

PRIMARY KEY (ID)

0
27/05/2018 08:33:15
summer_anj avatar summer_anj 1 Точки

Благодаря за отговора! Проблемът се оказа следният: Judge-системата има свой собствен синтаксис, който изисква ето този символ ` (или поне при мен го изисква). Разбрах това от отговорите на решенията на задачите на предишния подобен курс, качени от MartinBG. Той също btw си е блъскал главата с проверките в Judge.

1
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Благодаря, че сподели!

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

В myslq се изисква така по принцип се пишат имената на таблиците  и базата и колоните  с ' ' , но не е must have,но е някакъв си стандарт техен както е с Go в mssql.

ако е mssql ще мине и без това. Може би проверяват заявките с регекс и затова си ги търси.Идея си нямам без да видим unit test-a но поне това ми звучи логично иначе заявката би си работила и без ' '.

   https://pastebin.com/NZyHCVyf  варианта от преди година.

0
27/05/2018 13:32:18
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.